tel:
+48 22 826 00 62

e-mail:
Sergiusz Felbur

Prawnik, Doradca podatkowy.

Sergiusz Felbur

Prawnik, Doradca podatkowy.

Sergiusz jest doradcą podatkowym, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z kancelarią KNDP związany od 2021 r. Specjalizuje się w podatkach dochodowych (CIT i PIT), prowadzi również projekty z innych obszarów prawa podatkowego (VAT, PCC, MDR, podatek od nieruchomości). Z powodzeniem doradza podmiotom z branży nieruchomości, budowlanej, produkcyjnej, Retail, FMCG, automotive, finansowej, oraz Crypto/GemDev/IT.

Jest autorem oraz współautorem kilkudziesięciu wniosków o wydanie interpretacji indywidualnych oraz skarg do sądów administracyjnych z zakresu Estońskiego CIT (m.in. wypłata zysków i świadczeń, stawki podatku, pożyczki, eksploatacja samochodów osobowych, transakcje na aktywach oraz udziałach). Obecnie zajmuje się także prawno-podatkowymi aspektami funkcjonowania fundacji rodzinnych, w tym planowaniem sukcesji z uwzględnieniem aspektów restrukturyzacyjnych.

Bierze udział w badaniach i audytach podatkowych, w tym dla potrzeb transakcji na udziałach i aktywach (np. sprzedaży nieruchomości). Uczestniczy w postępowaniach kontrolnych, podatkowych oraz sądowo-administracyjnych w sprawach z zakresu PIT, CIT (w tym w podatku u źródła), VAT oraz podatku od nieruchomości. Wspiera także przedsiębiorców we wdrażaniu nowych rozwiązań, produktów oraz usług wymagających kompleksowej analizy podatkowej, skoordynowanej ze zmianą procesów biznesowych. Przygotowywane rozwiązania i struktury są dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe Sergiusz zdobywał w renomowanych polskich oraz międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego i kancelariach prawnych. Wcześniej współpracował z największymi zakładami ubezpieczeń w Polsce, wspierając je w zakresie obsługi prawnej i sprzedażowej oferowanych produktów i usług.