tel:
+48 22 826 00 62

e-mail:
Sergiusz Felbur

Prawnik, konsultant podatkowy.

Sergiusz Felbur

Prawnik, konsultant podatkowy.

Sergiusz Felbur jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, z kancelarią KNDP związany jest od 2021 r. Specjalizuje się w interdyscyplinarnym doradztwie podatkowym dla branży nieruchomościowej, budowlanej, produkcyjnej oraz IT.

W ramach praktyki zawodowej uczestniczył również w kompleksowym doradztwie podatkowym na rzecz podmiotów m.in. z branży finansowej, automotive, retail czy FMCG. Przedmiotem jego zainteresowań jest obsługa klienta w zakresie PIT i CIT, VAT, PCC oraz podatku od nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem fuzji, przekształceń i przejęć, transakcji na udziałach oraz transakcji na aktywach.

Sergiusz doradza klientom we wdrażaniu ulg i preferencji podatkowych, w tym ulgi B+R, 50% autorskich kosztów podatkowych oraz IP Box, posiada również doświadczenie w prowadzeniu postępowań kontrolnych, podatkowych oraz sądowo-administracyjnych w sprawach z zakresu PIT, CIT i VAT. Wspiera również przedsiębiorców we wdrożeniach nowych rozwiązań, produktów oraz usług wymagających kompleksowej analizy podatkowej, skoordynowanej ze zmianą procesów biznesowych.

Dla potrzeb transakcyjnych oraz bieżącego doradztwa Sergiusz sporządza wnioski o wydanie interpretacji indywidualnych prawa podatkowego oraz przygotowuje szyte na miarę uzasadnienia biznesowe wdrażanych restrukturyzacji. Opracowane w ten sposób rozwiązania i struktury biznesowe dostosowane są do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe Sergiusz zdobywał w renomowanych polskich oraz międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego i kancelariach prawnych. Wcześniej współpracował z największymi zakładami ubezpieczeń w Polsce, wspierając je w zakresie obsługi prawnej i sprzedażowej oferowanych produktów i usług. W wolnej chwili chętnie uprawia sport, w szczególności tenisa i koszykówkę oraz relaksuje się przy dobrym thrillerze lub komedii.